Најчесто поставувани прашања

1, кој е вашиот рок на плаќање?

L/C или T/T, депозит од 30%, билансот пред испорака

2, Кој е вашиот MOQ?

Повеќе од 500 комплети, Пакувањето е кутија во боја заснована на пакување по барање на купувачот со лого и информации од купувачот. Помалку 200 комплети. пакувањето е пакување на фабриката.

3, OEM?

Да, можеме да направиме OEM за вас, можете да го дизајнирате вашето пакување со вашето лого, MOQ е 500 комплети од секоја ставка.

4, Која е порта за вчитување?

Шангај или Нингбо

5, Која е гаранцијата на вашиот производ?

Ние гарантираме дека производите што ги добиваат клиентите се квалификувани. ако има некои скршени делови, ве молиме испратете ни детални фотографии, а потоа ние ќе ви ги испратиме резервните делови според реалните услови.

6, Дали сте производител или трговска компанија?

Ние сме производител со повеќе од 10 години искуство во производство на магнетни играчки

7, Дали можете да дадете примерок за проверка? Кое е вашето време на водство за примероци?

Се разбира, примерокот обично ќе биде испратен во рок од 1-5 работни дена по добивањето на плаќањето; Ние ќе ви ја вратиме наплатата на примерокот ако сте задоволни со нашите производи и ќе ни поставите поголема нарачка подоцна.

8, Колку долго е времето на производство за голема нарачка?

Обично ќе бидат потребни 15-25 дена за да се заврши производството, конкретното време главно зависи од количината на нарачката.

9, Како можете да го обезбедите квалитетот на производите?

Имаме професионален тим за КК, кој следи од набавка на материјали, полуготови производи, склопување до пакување и испорака. Исто така, можеме да ги исполниме сертификатите CE, EN71, ASTM, CPSC.

10, Како можеме да ги провериме нашите стоки?

Може да организирате проверка на QC со посета на нашата фабрика или да побарате од агенција за тестирање од трета страна да провери, а ние исто така ќе ги обезбедиме сликата и видеото од вашиот производ за ваша проверка.


0.233986s